Our product range includes a wide range of smart curtain motor tuya, smart wifi curtain motor and tubular motors for roller blinds.
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Motor Type | DC Motor |
| Material | Mild Steel |
| Rated Power | 120 W |
| Curtain Load | 80 kg |
| No Of Phase | Three Phase |
| Control Type | Manual Override, App Control, Wall Switch, Home Automation, Remote Control, Remote + Switch |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Track Length | 10 m |
| End product type | 5 wire |
| Maximum Stall Torque | 2 |
| No Load Speed | 80 |
Minimum order quantity: 1 Piece
Ideal for both home and office settings, the Tuya Smart Curtain Motor provides convenience, energy efficiency, and a modern touch to your window treatments. It's easy to install, highly durable, and enhances the functionality of your living space with smart automation.
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Motor Type | DC Motor |
| Rated Power | 120 W |
| Curtain Load | 100 to 110 kg |
| Operation Mode | Side Open, Double Track, Center Open, Single Track |
| Mounting | Wall Mount, Ceiling Mount |
| Speed | 20 cm/s |
| Warranty | 5 Year |
Brand king home decor
₹ 4300 / Piece Get Latest Price
| Rated Torque | 20 Nm |
| Rated Power | 80 W |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Motor Diameter | 35 mm |
| Control Type | Wired Control |
| Max Curtain Area | 4 m2 |
| Motor Type | AC Motor |
| Limit Switch | Mechanical Limit |
Anand Chauhan (Owner)
King Home Decor
T.F. Shop -2, Samruddhi Residency, Raspan Char Rasta Road, Near Styam Complex, Nikol
Ahmedabad - 382350, Gujarat, India