We are a leading Wholesaler of 1 channel curtain motor remote, a ok 2 channel remote, 2 channel novo curtain remote, 6 channel novo curtain remote, motorized curtain track and curtain motar rimort from Ahmedabad, India.
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| No Of Phase | Single Phase |
| Color | White |
| Usage/Application | Home |
| Brand | A-OK |
| No. Of Channel | 1 Channel |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| Color | Black |
| Brand | A-Ok |
| Current | AC |
| Usage/Application | Control the Curtain Automation |
| Display | LED |
| Channel | 2 Channel |
| Voltage | 240v |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| Color | White |
| Usage/Application | Home |
| Type | 2 Channel |
| Brand | Novo |
| Pattern | Solid |
| Item Weight | 20 pounds |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1100 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| Color | White |
| Usage/Application | Office |
| Type | 6 Channel |
| Item Weight | 20 pounds |
| Closure Type | Motorized |
| Pattern | Solid |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 250 / Feet Get Latest Price
| Material | PVC |
| Type | Curved |
| Size | 12 |
| Color | White |
| Brand | Kd |
| Usage/Application | Home and office |
| Features | Rimort |
| Weight | 80 kg |
₹ 2000 / Piece Get Latest Price
| Track Type | Motorized Track |
| Track Length | 2 m |
| Curtain Load | 30 kg |
| Color | White |
| Channel Count | 1 Channel |
| Operation Mode | Center Open |
| Mounting | Ceiling Mount |
| Material | PVC |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Motor Type | DC Motor |
| Pattern | Horizontal |
| Rated Power | 120 W |
| Opening Type | Sliding |
| Curtain Load | 80 kg |
| Operating Type | Remote Control |
| Curtain Split Type | Horizontal |
| Control Type | Remote Control |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Track Length | 10 m |
| Usage/Application | Stage |
| Operation Mode | Single Track |
| Mounting | Ceiling Mount |
| Speed | 20 cm/s |
| Warranty | 5 Year |
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Operating Type | Remote Control |
| Curtain Split Type | Horizontal |
| Motor Power | 1 HP |
| Usage/Application | Office |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Home |
| Operating Type | Remote Control |
| Curtain Split Type | Horizontal |
| Motor Power | 1 HP |
₹ 600 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| Color | White |
| Usage/Application | Hospital |
| Brand | Novo |
| Remote Type | Single Motor |
| Pattern | Solid |
| Closure Type | Motorized |
| Item Weight | 20 pounds |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1000 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| Usage/Application | Home |
| Shape | Squre |
| Size | 10ft,12ft,16ft Available |
| Color | White |
| Brand | King Home Decor |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
This Company Established in year 2020 in Ahmedabad, Gujarat, 382350 . We are the " KING HOME DECOR" We are the wholesaler who deals in Curtain Motor and Curtain Traccks , Curtain Track Jointer, Curtain Accessories , Curtain Socket , Curtain Hooks. The CEO name is " Anand Chauhan"
₹ 400 / Set Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Type | Ceiling bracket |
| Usage/Application | Home |
| Finish | White |
| Brand | Jindal |
| Pack type | Pair |
| Shape | Straight |
| Color | White |
| Usage area | Hotel, Home, Office, Hospital |
| 0.8 | 6 |
Minimum order quantity: 20 Set
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Number of Channels | 6 Channel |
| Power | 220 V AC |
| Board Type | Double sided |
| Material | PVC |
| Usage/Application | Industrial |
| Display | LED Indicator |
| Control Range | Upto 100 |
Minimum order quantity: 50 Piece
Anand Chauhan (Owner)
King Home Decor
T.F. Shop -2, Samruddhi Residency, Raspan Char Rasta Road, Near Styam Complex, Nikol
Ahmedabad - 382350, Gujarat, India