We are a leading Wholesaler of curtain motor, motorized curtain blinds, motorised curtain automatic, automation tubular curtain motor, wifi curtain motor and motariz curtain rimort from Ahmedabad, India.
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Motor Type | AC Motor |
| Material | Mild Steel |
| Rated Power | 120 W |
| Curtain Load | 35 kg |
| No Of Phase | Three Phase |
| Control Type | Remote Control, App Control |
| Input Voltage | 230 V AC |
| End Product Nature | Curtain motar |
| No Load Speed | 80 |
| 15x4 | Smooth |
Minimum order quantity: 1 Piece
This Company Established in year 2020 in Ahmedabad, Gujarat, 382350 . We are the " KING HOME DECOR" We are the wholesaler who deals in Curtain Motor and Curtain Traccks , Curtain Track Jointer, Curtain Accessories , Curtain Socket , Curtain Hooks. The CEO name is " Anand Chauhan"
₹ 350 / sq ft Get Latest Price
| Size | 25 |
| Material | PVC |
| Usage/Application | Office |
| Shape | Vertical |
This Company Established in year 2020 in Ahmedabad, Gujarat, 382350 . We are the " KING HOME DECOR" We are the wholesaler who deals in Curtain Motor and Curtain Traccks , Curtain Track Jointer, Curtain Accessories , Curtain Socket , Curtain Hooks. The CEO name is " Anand Chauhan"
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Home |
| Operating Type | Remote Control |
| Curtain Split Type | Horizontal |
| Motor Power | 1 HP |
Minimum order quantity: 1 Piece
This Company Established in year 2020 in Ahmedabad, Gujarat, 382350 . We are the " KING HOME DECOR" We are the wholesaler who deals in Curtain Motor and Curtain Traccks , Curtain Track Jointer, Curtain Accessories , Curtain Socket , Curtain Hooks. The CEO name is " Anand Chauhan"
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| No Of Phase | Three Phase |
| End Product Nature | Motar |
| No Load Speed | 90 kg |
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| No Load Speed | 80 |
Minimum order quantity: 1 Piece
This Company Established in year 2020 in Ahmedabad, Gujarat, 382350 . We are the " KING HOME DECOR" We are the wholesaler who deals in Curtain Motor and Curtain Traccks , Curtain Track Jointer, Curtain Accessories , Curtain Socket , Curtain Hooks. The CEO name is " Anand Chauhan"
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Horizontal |
| Opening Type | Sliding |
| Control Type | Remote Control |
| Color | White |
| Material | PVC |
Minimum order quantity: 1 Piece
We are engaged in offering Motariz Curtain Rimort clients. Our range of all products is widely appreciate our clients.
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Accessory Type | Crown |
| Tubular Motor Size | 35 mm |
| Compatible Tube | 60 mm Octagonal |
| Color | White |
| Usage | Use for Fix Curtain Track |
| Accessory's Type | Curtain Motorized Accessories |
| Brand | Novo |
| Packaging | Packet |
Minimum order quantity: 5 Piece
We are engaged in offering Novo Motorized Accessories clients. Our range of all products is widely appreciate our clients.
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Wifi Frequency | 5 GHz |
| Usage/Application | Home Automation |
| Brand | King home decor |
| Color | Whait |
| Model Name/Number | Ls 82 |
Minimum order quantity: 1 Piece
This Company Established in year 2020 in Ahmedabad, Gujarat, 382350 . We are the " KING HOME DECOR" We are the wholesaler who deals in Curtain Motor and Curtain Traccks , Curtain Track Jointer, Curtain Accessories , Curtain Socket , Curtain Hooks. The CEO name is " Anand Chauhan"
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Color | Grren |
Anand Chauhan (Owner)
King Home Decor
T.F. Shop -2, Samruddhi Residency, Raspan Char Rasta Road, Near Styam Complex, Nikol
Ahmedabad - 382350, Gujarat, India