Wholesaler of a wide range of products which include motorized stage curtain, automatic motorised curtain, motorized curtains window automation, arebiyan curtain runner, motorized horizontal curtain and motorized curtain.
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Pattern | Horizontal |
| Opening Type | Sliding |
| Material | Cotton |
| Control Type | Remote Control |
| Size | Long Door |
| Operating Type | Remote Control |
| Curtain Split Type | Horizontal |
| Motor Power | 1/2 HP |
| Voltage | 220 V |
| Usage/Application | Stage |
| Lifting Capacity | 90 kg |
| Curtain Length | 12 ft |
| Dimensions (L x W x H) | 25x25 |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Piece
Curtain motar hevy
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Home |
| Operating Type | Remote Control |
| Curtain Split Type | Horizontal |
| Motor Power | 1 HP |
Minimum order quantity: 1 Piece
This Company Established in year 2020 in Ahmedabad, Gujarat, 382350 . We are the " KING HOME DECOR" We are the wholesaler who deals in Curtain Motor and Curtain Traccks , Curtain Track Jointer, Curtain Accessories , Curtain Socket , Curtain Hooks. The CEO name is " Anand Chauhan"
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Opening Type | Sliding |
| Control Type | WiFi |
| Operating Type | Remote Control |
| Motor Power | 1 HP |
| Voltage | 220 V |
| Usage/Application | Home |
| Pattern | Vertical |
| Curtain Split Type | Horizontal |
₹ 130 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| Color | White |
| Usage/Application | Hanging Curtains |
| Brand | King home decor |
Minimum order quantity: 850 Piece
This Company Established in year 2020 in Ahmedabad, Gujarat, 382350 . We are the " KING HOME DECOR" We are the wholesaler who deals in Curtain Motor and Curtain Traccks , Curtain Track Jointer, Curtain Accessories , Curtain Socket , Curtain Hooks. The CEO name is " Anand Chauhan"
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Opening Type | Sliding |
| Control Type | WiFi |
| Usage/Application | Home |
| Operating Type | Remote Control |
| Voltage | 230 V |
| Pattern | Vertical |
| Curtain Split Type | Horizontal |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Home |
| Operating Type | Remote Control |
| Curtain Split Type | Horizontal |
| Motor Power | 1 HP |
Minimum order quantity: 1 Piece
This Company Established in year 2020 in Ahmedabad, Gujarat, 382350 . We are the " KING HOME DECOR" We are the wholesaler who deals in Curtain Motor and Curtain Traccks , Curtain Track Jointer, Curtain Accessories , Curtain Socket , Curtain Hooks. The CEO name is " Anand Chauhan"
₹ 7 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| Color | White |
| Usage/Application | Curtain Fittings |
| Brand | k |
| 1 | 1.5 |
An Arabian curtain end cap is a decorative or functional piece that fits onto the end of an Arabian curtain track to conceal the track's opening and provide a finished look. These end caps can be made of plastic or other materials, and come in various shapes and styles. They are designed to complement the curtain track and overall window treatment.
₹ 150 / Feet Get Latest Price
| Material | Aluminium |
| Surface Finish | as per standard |
| Country of Origin | Made in India |
| Type | Double Curtain |
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Material | Zinc |
| Color | Whait |
| Usage/Application | Curtain Fitting |
| Structure | Triangle Brackets |
| Design | Fency |
Anand Chauhan (Owner)
King Home Decor
T.F. Shop -2, Samruddhi Residency, Raspan Char Rasta Road, Near Styam Complex, Nikol
Ahmedabad - 382350, Gujarat, India