Wholesaler of a wide range of products which include curtain treck arebiyan, automatic curtain motor, arabian curtain track, tubular curtain motor and aok curtain motor.
₹ 110 / Feet Get Latest Price
| Type | Curved |
| Material | Aluminium |
| Color | White |
| Size | 16 |
| Brand | Kd |
| Usage/Application | Home |
| Features | Curtain |
| Weight | 1.100 |
| Diameter | 1.5 |
| Head Shape | Round |
Minimum order quantity: 20 Feet
This Company Established in year 2020 in Ahmedabad, Gujarat, 382350 . We are the " KING HOME DECOR" We are the wholesaler who deals in Curtain Motor and Curtain Traccks , Curtain Track Jointer, Curtain Accessories , Curtain Socket , Curtain Hooks. The CEO name is " Anand Chauhan"
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| No Of Phase | Single Phase |
| End Product Nature | Curtain motar |
| End product type | Round |
| No Load Speed | 70 kg |
Minimum order quantity: 1 Piece
This Company Established in year 2020 in Ahmedabad, Gujarat, 382350 . We are the " KING HOME DECOR" We are the wholesaler who deals in Curtain Motor and Curtain Traccks , Curtain Track Jointer, Curtain Accessories , Curtain Socket , Curtain Hooks. The CEO name is " Anand Chauhan"
₹ 410 / Piece Get Latest Price
| Operation | Hand Drawn |
| Track Material | Aluminium |
| Usage/Application | Home |
| Material | Aluminium |
| Mounting | Ceiling Mount |
| Color | White |
| Brand | KD |
| Track Length | 12 m |
| Shape | Round |
| Runner Type | Plastic Wheel |
| Track Finish | White Powder Coat |
| Weight Capacity | Up to 10 kg |
| Suitable Curtain Type | Blackout Curtain |
| Country of Origin | India |
| 16 ft | 1 kg |
| Type | Curved |
| Track Type | Single Track |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| No Of Phase | Three Phase |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| No Of Phase | Three Phase |
| End product type | Motar |
| No Load Speed | 80 |
Anand Chauhan (Owner)
King Home Decor
T.F. Shop -2, Samruddhi Residency, Raspan Char Rasta Road, Near Styam Complex, Nikol
Ahmedabad - 382350, Gujarat, India