Providing you the best range of mp82b raex curtain motor, mobile operating tuya curtain motor, a ok lm100 curtain motor, n21 5 wire novo curtain motor, novo curtain motor and smart wifi curtain motor with effective & timely delivery.
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| No Of Phase | Three Phase |
| Color | White |
| Usage/Application | Curtain Automation System |
| Model No. | MP82B |
| Brand | Raex |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| No Of Phase | Three Phase |
| Color | White |
| Weight | 600 gm |
| Brand | Tuya |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| No Of Phase | Three Phase |
| Color | White |
| Type Of Service | Motorized Curtain Installation Service |
| Frequency | 60 Hz |
| Brand | A-OK |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| No Of Phase | Three Phase |
| Color | White |
| Usage/Application | Curtain Motor |
| Item Weight | 500g |
| Item model number | N21 5 Wire |
| Brand | Novo |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 5500 / Piece Get Latest Price
| Material | PVC |
| No Of Phase | Three Phase |
| End Product Nature | Curatin motar |
| End product type | Motar |
| No Load Speed | 90 |
Minimum order quantity: 1 Piece
This Company Established in year 2020 in Ahmedabad, Gujarat, 382350 . We are the " KING HOME DECOR" We are the wholesaler who deals in Curtain Motor and Curtain Traccks , Curtain Track Jointer, Curtain Accessories , Curtain Socket , Curtain Hooks. The CEO name is " Anand Chauhan"
₹ 4200 / Piece Get Latest Price
| Motor Type | AC Motor |
| Material | Mild Steel |
| Rated Power | 30 W |
| Curtain Load | 25 kg |
| No Of Phase | Three Phase |
| Control Type | Remote + Switch, App Control |
| Input Voltage | 110 V AC |
| Track Length | 8 m |
| Operation Mode | Single Track |
| Mounting | Ceiling Mount |
| Warranty | 5 Year |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| No Of Phase | Three Phase |
| Color | White |
| Usage/Application | Curtain Motor |
| Brand | Novo |
| Model No. | N21 |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
Minimum order quantity: 1 Piece
This Company Established in year 2020 in Ahmedabad, Gujarat, 382350 . We are the " KING HOME DECOR" We are the wholesaler who deals in Curtain Motor and Curtain Traccks , Curtain Track Jointer, Curtain Accessories , Curtain Socket , Curtain Hooks. The CEO name is " Anand Chauhan"
₹ 50 / Piece Get Latest Price
| Type | Double Curtain |
| Usage/Application | Home |
| Material | Aluminium |
| Color | White |
| Brand | King home decor |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 10 Piece
This Company Established in year 2020 in Ahmedabad, Gujarat, 382350 . We are the " KING HOME DECOR" We are the wholesaler who deals in Curtain Motor and Curtain Traccks , Curtain Track Jointer, Curtain Accessories , Curtain Socket , Curtain Hooks. The CEO name is " Anand Chauhan"
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Motor Type | DC Motor |
| Material | Mild Steel |
| Rated Power | 120 W |
| Curtain Load | 80 kg |
| No Of Phase | Three Phase |
| Control Type | Remote Control |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Track Length | 10 m |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Type | Curved |
Minimum order quantity: 20 Piece
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Shutter Weight | 500 kg |
| Motor Power | 0.37 kW |
| Operating Voltage | 230 V AC |
| Shutter Size | 8x8 ft |
| Usage Type | Residential |
| Phase Type | Single Phase |
| Chain Manual Override | Available |
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Usage/Application | Home |
| Color | White |
| Brand | Kd |
| Shape | Round |
Minimum order quantity: 1 Piece
This Company Established in year 2020 in Ahmedabad, Gujarat, 382350 . We are the " KING HOME DECOR" We are the wholesaler who deals in Curtain Motor and Curtain Traccks , Curtain Track Jointer, Curtain Accessories , Curtain Socket , Curtain Hooks. The CEO name is " Anand Chauhan"
₹ 5000 / Piece Get Latest Price
| Material | Mild Steel |
| Pattern | Horizontal |
| Rated Power | 120 W |
| Control Method | Remote Control |
| Curtain Load | 60 kg |
| Control Type | Remote Control, Remote + Switch, Wall Switch, Home Automation |
| Size | 8 m |
| Input Voltage | 230 V AC |
| Track Length | 10 m |
| Usage/Application | Curtain Automation System |
| Operation Mode | Single Track |
| Color | White |
| Mounting | Wall Mount, Ceiling Mount |
| Motor Voltage | 230 v |
| Speed | 12 cm/s |
| Operation Type | Automatic |
| Warranty | 2 Year |
| Drive Mechanism | Motorised |
| Brand | A-OK |
| No. Of Phase | 5 Wire |
| Model No. | LM100 |
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Torque | 2 nm |
| Material | Mild Steel |
| Size | 3 inch |
| Usage/Application | Home and office |
| Surface Finish | Grooved |
Anand Chauhan (Owner)
King Home Decor
T.F. Shop -2, Samruddhi Residency, Raspan Char Rasta Road, Near Styam Complex, Nikol
Ahmedabad - 382350, Gujarat, India